Domácí sušené semolinové


 vaječné těstoviny Cellesta

Z čeho vyrábíme a jak vařit?


Používáme pravou italskou semolinovou moukusušená vejce (žloutky i bílky ze slepičích vajec), vodu


Co naopak nepožíváme je sůl, barviva, a fuj chemii už vůbec nee!


Vzhledem k tomu, že nepřidáváme sůl, je nutné těstoviny vařit v dostatečně osolené vodě. Voda by měla být osolená tak, jako je ta v moři.

Polévkové vařte cca 3-5 minut a ty ostatní 8-10 minut- jak kdo má rád měkké. 

Z čeho vyrábíme a jak vařit?


Používáme pravou italskou semolinovou moukusušená vejce (žloutky i bílky ze slepičích vajec), vodu


Co naopak nepožíváme je sůl, barviva, a fuj chemii už vůbec nee!


 

Jak to začalo

To se tak jedna matka na mateřské rozhodne, že by bylo fajn si udělat vlastní těstoviny. 

Ono totiž mateřství vám otevře oči v mnoha směrech. Začnete si všímat věcí, které by vás dřív ani nenapadlo zkoumat. Myslím tím potraviny. Protože každý rodič chce dát svému dítěti to nejlepší a nejkvalitnější jídlo. 

V období příkrmů to začne. Sledujete složení, konzervanty éčka a podobnou pakáž v každé skleničce. 

Já jsem se rozhodla dělat co nejvíce produktů sama. Nejvíce mě ale začaly bavit těstoviny. Nebylo to ovšem tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Po googlování mezi kojením a plínkama jsem zjistila, že existuje nějaká semolinová mouka, která je přímo pro výrobu těstovin stvořená. Další hledání na netu, objednávky x druhů mouky a hledání receptu. Po delší době marné snahy vytvořit něco, co by se dalo nazvat domácími těstovinami.

Prvním pomocníkem se mi stal ruční strojekl na výrobu těstovin a už to jelo!

Jakmile se vědělo co a jak, už nic nebránilo zahltit rodinu a kamarády svými výtvory a sušilo se po celém domě. Opakovaně vnutit nudle komukoliv v okolí nebyl zas takový problém, protože když něco děláte urputně a z těch nejlepších surovin, nikdo nemůže odmítnout domácí těstoviny vyrobené o půlnoci při měsíčku za neustálého odbíhání k miminku, které ještě nepochopilo, že se střídá noc a den a že v noci se spí.

Když k vám potom jednou přijde myšlenka a vy to vidíte v živých barvách, nemáte jinou možnost než začít budovat novou éru svého života.

Následovalo vyřizování a hledání vhodných prostor pro výrobu, vždy s malým uřvánkem v náručí. Postupem času jsme se synem oběhali vše potřebné a světlo světa spatřily Těstoviny Cellesta.

V současné době máme 1 provozovnu, 2 syny, 1 psa a 11 druhů těstovin.

Budu ráda, když vyzkoušíte naše těstoviny, protože do toho dávám nejen super kvalitní suroviny, ale i duši naší celé rodiny a vytrvalost jedné neúnavné matky. 

Vyrábíme s láskou a chutí

Výroba probíhá v provozovně v Bratčicích. Neustále vylepšujeme a obnovujeme. Práce nás baví!